RC TRIAL: je v podstatě závodní disciplína, která vychází po vzoru skutečného Off road trialu z jízdy členitým až neprůjezdným terénem po trase vyznačené brankami. Má vlastní pravidla, které jsou převzaty ze skutečného Off road trialu a s drobnými úpravami aplikovány pro tyto RC modely.

Ježdění spočívá v projetí vytýčené trasy mezi brankami správným směrem s dosažením co nejméně trestných bodů. Trestné body se získávají za dotek branky, shoz branky, neprojetí brankou, ale i couvání a podobně. V rámci jednoho závodu se jede několik sekcí. Ten kdo v závodu nasbíral nejméně trestných bodů vítězí. Při této disciplíně často dochází k převrácením, pádům a podobným divácky zajímavým okamžikům. Proto na karoseriích nejsou žádné doplňky a zbytečnosti jako u expedičních modelů, těžiště se snižuje co nejníže, ať jsou podvozky co nejstabilnější. Zpravidla bývají modely i rychlejší než expediční, aby v případě potřeby nechyběl při překonávání překážky potřebný výkon.

 

RC OFFROAD TRIAL - jak to začalo?

První sezona proběhla v roce 2012 pod názvem RC Offroad Trial Severní Moravy a je zdárně za námi. Pokus o první závod proběhl v dubnu v  Krnově a po úspěšném absolvování se choroba RC trialu rozrostla po celé Moravě jako mor. Během sezony se vystřídalo více než 40 trialistů a doufejme, že budou nadále přibývat. Vystřídaly se dvě lokality: Krnovská rokle a Jajekland v Ostravě.

Tímto jste všichni noví jezdci, kteří si chcete vyzkoušet schopností své a svých vozů zvání na sezonu 2013.

Závody jsou pro každého, děti i dospělé, tak neváhejte vyzkoušet atmosféru závodů jako na mistrovství Evropy Dobrá zábava zaručena!

Dále bych také apeloval na využití zajímavých lokalit k závodům. Pokud někdo ví o vhodném terénu pro trial, nápady jsou jenom vítány. Čím větší zázemí, tím víc adidas

S pozdravem, sWiŇák